Planowanie / Dane techniczne

planowanie techniczne budowy kręgielni

Trudno jest przecenić wagę procesu prawidłowego i dogłębnego planowania projektu bowlingowego. Solidna strategia poparta szczegółową analiza lokalnego rynku zawsze musi być punktem wyjściowym.

Nasze ponad 10 letnie doświadczenie na rynku polskim uprawnia nas do zaoferowania kompleksowej usługi konsultacyjnej na każdym etapie projektu, jak również pozwala przedstawić szeroką gamę firm wykonawczych z którymi współpracujemy, które mogą podjąć się wykonania obiektu od podstaw lub wykonania określonych elementów zarówno o dużym zakresie (gastronomia, meble, elektryka, i  inne) jak i o małym zakresie  takie jak dekoracja ścian bocznych bowlingu, wykonanie plakatów na otwarcie centrum i tym podobne.

Jeżeli Inwestor wyrazi taką chęć możemy również dokonać wstępnej analizy parametrów do biznes planu czy planu pozyskania funduszy. Jednym z elementów składowych takiej analizy może być również analiza przydatności obiektu, danych demograficznych czy prognoza finansowa obiektu po otwarciu.


FINANSE

Koszty inwestycji w bowling

Aspekt finansowy obiektu bowlingowego jest bardzo ważny. Odpowiedź na pytania „ile to będzie mnie kosztowało” czy „jaki będzie zwrot z inwestycji”, „jakich przychodów mogę spodziewać się w pierwszym roku działalności”, nie jest łatwa gdyż musi być oparta o twarde dane kondycji finansowej Inwestora z jednej strony oraz dane ekonomiczne miejsca inwestycji,  profilu oczekiwanego klienta i innych.

Nie istnieje jedna magiczna formuła która dawałaby Państwu odpowiedź na pytanie czy biznes się powiedzie, dlatego jedynie poprzez zaufanie nam, szczerą rozmowę i odpowiedź na wiele pytań uda się wypracować wspólną strategię oraz przygotować biznes plan.

Kolejnym pytaniem na które nie sposób jednoznacznie odwiedzić to: „Ile kosztuje jeden tor”. Mnogość różnych rozwiązań technologiczny, które oferuje Brunswick pozwala oferować rozwiązania dla obiektów 2 torowych jak i 22 torowych.  Innego rodzaju wyposażenie dodatkowe będzie konieczne, czy sugerowane  przez nas, w małych obiektach a inne w obiektach o powierzchni 2000m2 i większych.

Przygotowując dla Inwestora ofertę skupiamy się na jak najlepszym doradzeniu odpowiedniego wyposażenia wraz z usługami towarzyszącymi, w oparciu o pierwszą rozmowę i wstępny zarys tego co Inwestor chciałby osiągnąć w dniu otwarcia obiektu. Zachęcamy i zapraszamy do kontaktu i rozmowy a przekonają się Państwo jak cenne i ważne mogą być nasze sugestie i porady.


DANE TECHNICZNE

Dane techniczne istotne przy inwestycji w kręgle

W obiektach już istniejących pierwszym i najważniejszym zagadnieniem są podstawowe parametry techniczne budynku oraz odpowiedź na pytanie czy są one odpowiednie dla naszych zamierzeń. Aby pomóc Państwu w procesie wstępnej weryfikacji zamieszczamy dokument który pozwoli ustalić odpowiednią długość, szerokość oraz wysokość pomieszczenia. Dokument ten jest jedynie wycinkiem podręcznika planowania bowlingu który jest swoistego rodzaju biblią dla każdego Inwestora.
pobierz prezentację (.pdf).

Zapraszamy też do kontaktu pod adresem mailowym pawlikowski@brunswick.plaby uzyskać więcej informacji.CZAS REALIZACJI PROJEKTU

Jeżeli skupić się wyłącznie na czasie dostarczenie i montażu torów bowlingowych należy założyć 90 dni od momentu podpisania umowy do momentu zakończenia przez nas montażu i szkolenia personelu w obiekcie. Oczywiście proces dostarczenie wyposażenia to jedynie drobny wycinek z harmonogramu prac na całym obiekcie.  Biorąc pod uwagę specyfikę polskiego rynku zakładamy, że proces tworzenia projektu architektonicznego ( w gotowym obiekcie) oraz uzyskanie pozwoleń i rozpoczęcia prac adaptacyjnych aż do całkowitego ich zakończenia może trwać około 6 miesięcy. Okres ten może być skrócony lub wydłużony w zależności od sprawności procesów, zasobów finansowych Inwestora oraz innych warunków lokalnych.

line
footer
© Bowling Polska 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: freelancer Mesje.Com